Akce a projekty

Fórum Zdravé Prahy 10 – chceme vědět, jaké problémy vnímají občané Desítky!

Městská část Praha 10 zve své občany na Fórum Zdravé Prahy 10, které se bude konat ve čtvrtek 16.3.2017 od 17.00 hodin v KD Barikádníků. Účastníci akce budou mít možnost definovat, jaké největší problémy ve veřejné správě na Praze 10 vnímají. Diskutovat budou u deseti kulatých stolů pro tyto oblasti:

  • životní prostředí
  • doprava
  • školství
  • sociální a zdravotnictví
  • územní rozvoj
  • kultura
  • sport a volný čas
  • činnost úřadu, komunikace s úřadem
  • bezpečnost
  • stůl dětí a mládeže, u nějž mohou i naši nezletilý občané říct, co je problémem z jejich úhlu pohledu.

Fórum je připravováno ve spolupráci s kanceláří Národní sítě Zdravých měst a problémy, které přítomní účastníci nadefinují, budou v dubnu ověřeny formou veřejné ankety, jejímž výsledkem bude tzv. „10 P“, tedy 10 největších problémů Prahy 10. Takto ověřené problémy budou základem pro zpracování Komunitního plánu Zdravé Prahy 10 a jejich řešení bude věnována náležitá pozornost.

 

Chceme se zapojit do akce Ukliďme Česko a kampaně Den Země!

Dne 8.4.2017 se uskuteční akce zaměřená na dobrovolnické úklidy černých skládek, ale i drobného nepořádku z naší přírody a veřejných prostor. V tuto chvíli sbíráme podněty a kontakty na dobrovolníky, kteří chtějí přispět k této akci, abychom zajistili ve spolupráci se svozovými společnostmi odvoz sesbíraného odpadu. Zájemci o zapojení se do této akce nás mohou kontaktovat na adrese katerinav@praha10.cz.

Na stejnou adresu mohou napsat i zástupci organizací, které v letošním roce chystají veřejnou akci ke Dni země, k němuž chce Praha 10 chce vydat informační "kalendář" se souhrnným přehledem akcí k této celosvětové kampani. , který bude distribuován jak v elektronické, tak i v listinné podobě na celém území Prahy 10.

Ti, kteří chystají ke Dni Země akci pro veřejnost, mohou do 13. 3. 2017 zaslat krátký popis chystané akce – název, termín, místo konání a program, popřípadě logo, či ilustrační obrázek, který bude následně zapracován do plánovaného kalndáře.

------------------------------------------------------------

MČ Praha 10 realizuje několik projektů se zapojením veřejnosti v různých oblastech:

- územní rozvoj - www.verejneprostory.cz

- rozvoj městské části - www.moje-stopa.cz

- sociální oblast - Komunitní plánování sociálních služeb

  

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready