Kurzy finanční gramotnosti

Jak na peníze v listopadu aneb vyznáte se ve světě smluv, právních úkonů a finančních produktů?

Možná si říkáte – k čemu potřebuji být finančně gramotný? Důchod mi chodí na účet, z toho zaplatím nájem a ze zbytku si stejně nemůžu vyskakovat. Jenže v lidském životě můžou nastat nejrůznější situace a je dobré umět si poradit.

Pan Antonín má starosti se synem. Má u něj trvalé bydliště, nejspíš se zadlužil a své závazky nesplácí. Pošťačka má pro něj vždycky nějaké další dopisy, které ale panu Antonínovi nemůže dát do ruky. Se synem není řeč a Antonín se bojí, aby k němu do bytu nepřišel exekutor a všechno mu nezabavil. Co by si počal?

Paní Irena má příjemnější starosti. Je v důchodu, vnoučata už pravidelné hlídání nepotřebují, děti mají vlastní život a paní Irena dostala nabídku, aby se na částečný úvazek vrátila do svého bývalého zaměstnání. Není si ale jistá tím, co je pro ni lepší: dohoda o pracovní činnosti, o provedení práce, nebo snad klasická pracovní smlouva? Utrácet tisíce za právní poradenství se jí moc nechce…

Pan Michal se nemá vůbec špatně. Ještě nedávno měl slušně placenou práci a v rodině jsou navíc dva byty, které pronajímá. Rád by volné peníze nějak investoval, ale nechce se nechat napálit nepoctivými finančními poradci a pojišťovacími agenty. Hodilo by se mu, kdyby měl aspoň základní přehled o nejrůznějších finančních produktech.

Možná jste se v některé z modelových situací poznali, možná vás zajímá – nebo trápí – něco úplně jiného. Třeba řešíte otázky spojené s dědictvím, smlouvami, pracovním právem. Možná máte opravdový problém a nevíte, na koho se obrátit.

To všechno, a ještě mnohem víc, se dozvíte na workshopech finanční gramotnosti pro seniory. Modelové situace si vyzkoušíte na praktických příkladech ze života.

Sérii workshopů vám zdarma nabízí Městská část Praha 10 v terminech 9.11., 16.11.,23.11. a 30.11. vždy od 9 - 10,30 hod. Kurzy se budou konat ve Středisku územního rozvoje, přízemí budovy B na ÚMČ Praha 10 ve Vršovické ulici 68.

Kurzy jsou určeny pro seniory s trvalým bydlištěm na území MČ Praha 10 a jsou pro ně bezplatné.

Zájemci se mohou hlásit na tel. čísle 603 852 715 nebo e-mailové adrese luxova@senior-help.cz.

  

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10