Rozvoj Prahy 10

Odbor územního rozvoje je zřízen pro zabezpečení činnosti územního rozvoje a realitní politiky.  Je v přímé kompetenci starosty m.č. Praha 10.

 

  

Aktuálně

úterý 26. března 2013
Obyvatelé Prahy 10 se mohou vyjádřit k funkcím nové radnice

Na internetové adrese http://kuc.cz/5xo1wy je již nyní k dispozici anketa k možnostem a funkcím nového sídla úřadu desáté městské části. Pro občany, kteří nemají přístup k internetu je pak možnost anketu vyplnit osobně v některém z informačních center Prahy 10. Výzkum navazuje na dvě zrealizovaná setkání s občany u metra Strašnická a také diskusní večer k ZŠ Brigádníků, který se konal právě kvůli získání co největšího množství názorů od občanů Prahy 10 v této otázce. Radnice bude v této souvislosti také distribuovat i dalších 20.000 dotazníků do schránek obyvatel ve spádové oblasti metra Strašnická, která je uvažovanou lokalitou pro výstavbu nové budovy radnice. „Vnímáme potřebu získat podrobnější informace – od expertů na ekonomiku provozu úřadu, od urbanistů, architektů či dopravních odborníků i od obyvatel naší městské části. Právě názory a podněty občanů se stanou důležitou součástí našeho rozhodování,“ vysvětlil starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).

smallImg
  

Středisko územního rozvoje Prahy 10 (SÚR)

 Další aktuality

Středisko územního rozvoje Prahy 10

Středisko územního rozvoje je  zdrojem informací pro veřejnost v oblasti rozvoje a je zároveň kontaktním místem pro získávání podnětů od obyvatel k rozvoji městské části Praha 10. Jsou zde dostupné informace o připravovaných záměrech investorů, základní údaje a výkresy ÚP HMP. Ve Středisku dále najdete prezentace výstav nejdůležitějších záměrů. Architekti odboru územního rozvoje Vám rádi podají aktuální informace k otázkám rozvoje Prahy 10.

Taktéž je ve Středisku k dispozici veřejný a bezplatný přístup na vybrané webové stránky tak, aby se internetových diskuzí a anket na téma rozvoje Prahy 10 mohli zúčastnit i ti, kteří běžně nemají k internetu přístup. Více o SÚR.

 

Projekt Společně měníme veřejná prostranství v Praze 10

LOGO   Společně měnímeProjekt Společně měníme Prahu 10 je zaměřen na komunikaci s občany, kteří se chtějí aktivně podílet na úpravách vzhledu veřejných prostranství v Praze 10.  Na přípravě a průběhu projektu radnice spolupracuje s Agora CE, o.p.s.. Pro aktuální akce a výstupy v projektu sledujte stránky www.Praha10.cz/spolecne. Pokud máte náměty k úpravám veřejných prostranství v Praze 10, sdělte nám je na emailové adrese spolecne@praha10.cz.

Více o projektu Společně měníme veřejná prostranství v Praze 10.

 

 Návštěvní kniha

Návštěvní kniha je určena pro zapsání Vašich názorů a podnětů z návštěvy Střediska územního rozvoje Prahy 10, k obsahu výstav,  případně z návštěvy webových stránek o rozvoji Prahy 10.

 

  

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready