Aktuality ze škol

14

 

Po loňském jarmarku se naše třída 5.A rozhodla věnovat část z utržených peněz na dobročinné účely. Děti si vybraly, že sponzorský dar věnují pejskům v útulku. Podařilo se nám nakonec najít ten správný.
Dlouho slibovaná a pro nepříznivé počasí také odkládaná návštěva psího útulku v Komořanech se uskutečnila v úterý 23.4. 2013. Ráno jsme vyrazili od školy autobusem přes kus Prahy a po deváté jsme byli na místě určení. Přivítala nás příjemná starší paní, majitelka útulku, se svými 14 psy. Na začátku nám paní Kladivová představila své pejsky a o každém nám vyprávěla jeho příběh, jak se do útulku dostal. Mohli jsme si je pomazlit, pohladit a dát jim psí pamlsky. Psího krmení jsme nakoupili mnoho, někdo dokonce také iniciativně přinesl z domova, ale vše jsme jim samozřejmě dát nemohli.
Pak jsme vyrazili s pejsky na procházku. Každému se některý zalíbil, každý se některého ujal. Jessi nám málem utekla, ale naštěstí se ji podařilo ihned chytit přišlápnutím vodítka. 
Vyptávali jsme se a na vše, co nás zajímalo, jsme dostali odpověď.  Při sdělení, že příští úterý přibude do útulku pět štěňat, se některým rozzářily oči, a že prý si pro jedno hned přijdou. Víme, že starost o psa vyžaduje zodpovědnost a každodenní starost, proto se raději poradíme s rodiči. Na návštěvu ostatně můžeme  ke stezce u Vltavy přijít kdykoli.
Den se báječně vydařil a všichni jsme si návštěvu užili!

 

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready