Aktuality ze škol

09

MŠ Hradešínská – projekt EKOŠKOLKA

Naše mateřská škola se v roce 2012 zapojila do testování nové metodiky a má tak možnost ovlivnit budoucí podobu programu, který v ČR funguje jen pro základní a střední školy.  Komunitní prostředí rodinné mateřské školy tak bylo  ideální ke vzniku ekotýmu , kde jsou zástupci dětí, rodičů a zaměstnanců . Podařilo se nám během jednoho roku dotknout čtyř hlavních témat ENERGIE, VODA, PROSTŘEDÍ, ODPADY. Šetření vodou a elektrickou energií  během zimních měsíců přineslo dětem poznání, jaké finanční prostředky lze uspořit. Společně jsme hlídali zbytečně tekoucí vodu ,nalepili těsnící pásky do oken, zhasínali  a poté za uspořené peníze koupili krásnou interaktivní svítící stavebnici. Prostředí školy jsme vyzdobili výrobky z přírodnin z naší zahrady a pokusili se o pěstování zeleniny. Každé dítě si hlídalo to „své“ semínko a první sklizeň ředkviček a hrachu byla pro děti další možností prožitkového učení v oblasti environmentální výchovy. Třídění odpadů probíhá již roky v naší MŠ, ale připravená bojovka pro starší děti měla takový dopad, že i v rodinném prostředí děti nabádají všechny členy a tak třídí i prarodiče. Spoluprací s EKODOMOVEM se podařilo podnětnou akcí „Voda nad zlato“ seznámit děti s koloběhem vody v přírodě. V průběhu jednoho roku jsme  cíleně ovlivnili nejen naše děti, ale i rodinné prostředí a práce v týmu nám přinesla nové možnosti společného řešení problémů a také to nejdůležitější – sdílení radosti, zkušeností a poznání, že je nám spolu hezky. Místo, kde žijeme  je krásnější, rozvetlé a voní bylinkami.

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready