Aktuality ze škol

11

Výlet do Drážďan

Na 25. 10. 2013 připadly volby a bylo potřeba uvolnit třídy, 8. třídy ZŠ Břečťanová a jejich paní učitelky třídní využily tento slunečný den k celodennímu výletu vlakem do Drážďan.

Vstávat v pět hodin ráno je jinak otrava, ale tento den to tak zlé nebylo, protože nás osmáky čekal výlet vlakem do Drážďan. Ve vlaku se až na pár vyjímek všichni dospávali. Po třech hodinách a dvou přestupech jsme dorazili na Hlavní nádraží saské metropole Drážďan.

S historií Drážďan nás seznámili němčináři, každý z nich dostal za úkol vypracovat referát na konkrétní památku. Všichni podle jejich informací doplňovali pracovní listy. Seznámili jsme se s historií Drážďan, nádraží, navštívili jsme chrám Frauenkirche, který povstal znovu v celé své nádheře z trosek. Dále jsme viděli katedrálu sv. Trojice, kolesové parníky na Labi, Semprovu operu, Zwinger se zvonkohrou. Snažili jsme se spočítat všech 80 000 tisíc dlaždiček z míšenského porcelánu, které tvoří Knížecí průvod, na kterém je zobrazeno všech 35 markhrabat, kurfiřtů a králů z rodu Wettingů. Je to největší porcelánový obraz na světě.

Drážďany jsou velmi krásně zrekonstruované. Zaujal nás legrační přechod pro chodce, zvlášť pro kluky a holky, živé sochy, které jsme potkávali v historickém centru a malé stánky se suvenýry. Objednat si něco k jídlu byl pro některé z nás oříšek, ale nakonec jsme to zvládli. Také jsme se dvakrát svezli tramvají, abychom si trochu odpočinuli. Na MHD totiž platí lístek z vlaku.

Odpoledne po rozchodu jsme navštívili Muzeum hygieny, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. Každá skupina dostala svoji českou průvodkyni a sluchátka, aby paní průvodkyně nemusela mluvit tak nahlas. Nejlepší v muzeu bylo to, že se vše může vyzkoušet. Bylo toho tolik, že jsme to ani všechno za tři hodiny nestihli. V muzeu jsme také navštívili dětské muzeum a výstavu věnovanou tanci. Z muzea jsme se svezli tramvají na nádraží, kde jsme dostali ještě krátký rozchod a plni dojmů jsme se vraceli domů.

Byl to super zážitek, určitě bychom ho všem doporučili.

Žáci 8. B

 

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready