Aktuality ze škol

11

Žáci osmých tříd ZŠ Břečťanová v Muzeu pražského vodárenství

21. 10.  2013 a 23. 10. 2013 žáci 8. tříd ZŠ Břečťanová v rámci projektu O vodě navštívili Muzeum pražského vodárenství v Podolí.

Podolská vodárna je zajímavá technická stavba. Tato novoklasicistní budova v současnosti slouží jako záložní vodní zdroj a pomocná úpravna vody z řeky Vltavy, ale především se v areálu vodárny nachází Muzeum pražského vodárenství.

Žáci se seznámili s objektem staré filtrovny, kde se muzeum nachází. Po vystoupání po točitém schodišti na ně čekaly kreslené obrázky od malíře Josefa Lady, které se znázorňovaly používání vody v domácnosti.

Dále se žáci dozvěděli v jakém století vznikaly první soukromé vodárny, dozvěděli se, že vodovodní potrubí mohlo být i ze stromu, zjistili kolik km urazí voda ze Želivky než dorazí do Prahy.

Při prohlídce si žáci měli možnost za skleněnou stěnou prohlédnout například Engelovu filtrační stanici se zcela fungujícími filtry. Voda z Vltavy se čistí dvousystémově - nejdříve se usadí nečistoty, vločkováním se odstraní další nečistoty, potom se voda filtruje přes pískové filtry a nakonec se dezinfikuje.

Na závěr prohlídky si názorně na světelném panelu vyzkoušeli cestu vody ke spotřebiteli v domácnosti a zpět do řeky. A dozvěděli se, že u vody se sleduje přes 100 ukazatelů, než dorazí k nám a my si ji pustíme z kohoutku.

Exkurze byla velmi zajímavá a poučná.

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready