Aktuality ze škol

25

Tradiční Projektový týden proběhl v týdnu od 4. listopadu v Základní škole Karla Čapka. Žáci si vybrali projekt z  pestré nabídky akcí a pod vedením pedagogů pracovali ve skupinách na následujících tématech:

V projektu s názvem “Atentát na Heydricha“ se žáci byli podívat na místech, která s atentátem souvisí, Další skupina dětí se vydala „Po stopách cestovatele A. V. Friče“. V projektech “Život lesa“ a „Zvířata v lese“ žáci mapovali prostředí lesa a život lesních zvířat. V dalších z projektů “Za tiskařským šotkem“ a “Jak se dělají noviny?“ děti navštívily redakci Lidových novin a tiskárnu Europrint a seznámily se s jejich fungováním. V projektu   „Putování časem po březích Vltavy“ šli žáci po stopách Keltů a v projektu „Japonsko“ se seznámili s tradicemi, typickými pokrmy a bojovými uměním této země.

Žáci témata zpracovali obvyklou formou papírových posterů, nutno dodat, že nechyběly bezvadně zpracované fotoprezentace a videoprezentace, které pomohly lépe přiblížit atmosféru na jednotlivých projektech a staly se těžištěm závěrečného vyhodnocení celé akce při veřejné prezentaci před ostatními spolužáky, rodiči a pedagogy. 

Osvojování poznatků prostřednictvím vlastních zážitků, získávání nových informací v terénu spolu s navázáním nových kamarádských vztahů se spolužáky z jiných ročníků zanechaly v myslích žáků i pedagogů nezapomenutelné zážitky a milou vzpomínku. Projekty jsou nyní vystaveny k nahlédnutí v prostorách školy.

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready