Aktuality ze škol

17

1.ročník netradičního mikulášského víceboje na ZŠ Břečťanová

V pátek 6. 12. se v areálu školy uskutečnil sportovní víceboj pro smíšená družstva žáků 2. stupně. Družstva byla vytvořena tak, aby byl v každém družstvu zástupce každého ročníku a zároveň podobný poměr chlapců a dívek.

Soutěžilo se v deseti různorodých disciplínách. Žáci si postupně otestovali fyzickou kondici, techniku, taktiku, týmovou spolupráci, orientaci a v neposlední řadě vědomosti z oblasti sportu v disciplínách sed-leh/min, trojskok z místa, střelba na koš, driblink, stolní tenis, přechod bažiny, orientační běh, přetahování lanem a vědomostní kvíz. V desáté disciplíně pak žáci předvedli společně vymyšlený pokřik a převleky (tematicky vztažené k Mikuláši) před svými vyučujícími v rolích poroty.

V každé disciplíně (kromě stolního tenisu) se účastnili všichni členové družstva, což bylo hlavním cílem akce: zapojit do pohybu úplně všechny žáky, zapojit je do spolupráce a vzájemné pomoci mezi sebou napříč ročníky.

Každé družstvo mohlo získat v jedné disciplíně 1-10 bodů podle pořadí a na základě celkového počtu bodů byl vyhlášen vítěz. Nejen vítěz, ale všechna družstva byla nakonec odměněna sladkou mikulášskou odměnou.

Myslíme, že se akce velmi vydařila, výkony byly výborné a vyrovnané. Podle kvality převleků a pokřiků bylo vidět, že družstva dobře spolupracovala a hlavně to bylo vidět v jednotlivých disciplínách. Děti se povzbuzovaly, pomáhaly si a týmově spolupracovaly a se svými výsledky byly spokojené.

Budeme se snažit, aby 1. ročník povedeného víceboje nebyl posledním, ale aby se z něj na naší škole stala tradice.

Za tým organizátorů

Pavel Mátl, učitel TV

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready