Aktuality ze škol

03

V týdnu od 17. - 21.2. na základní škole U Roháčových kasáren proběhl projekt Anglický týden. Žáci měli možnost jednak poznat nové lidi z různých kultur a částí světa, jednak aktivně poslouchat a používat anglický jazyk. Tato setkání dala žákům příležitost přemýšlet o nových možnostech pohledu na svět, motivovat je k uskutečnění svých plánů a zhodnotit své znalosti anglického jazyka.

Vybraná skupina osmi univerzitních studentů různých oborů z různých zemí světa strávila na naší škole jeden týden. Projekt probíhal ve 4. – 9. třídách, přičemž čtvrťáci a páťáci strávili s každým cizincem jednu vyučovací hodinu. Žáci 6. - 9. tříd dokonce dvě za sebou následující hodiny. Výuka se uskutečnila za přítomnosti českého učitele.

Hodiny s cizincem probíhaly formou prezentace dané země, kultury, zvyků, způsobu života, zajímavostí a vlastním seznámením studenta s žáky. Žáci se tímto způsobem měli možnost dozvědět nové informace o vzdálených místech světa, ale také porozumět jiným kulturám. Porozumění jiným zvyklostem jiných kultur bylo pro žáky o to snadnější, protože bylo prezentováno někým, kdo byl žákům věkově blízký a s kým mohli snadno navázat přátelství. Projekt vyvrcholil závěrečným dnem „Světovou vesnicí“. Studenti pro žáky připravili tradiční pokrmy na stánku své země. Výjimku netvořil ani stánek s tradiční českou kuchyní, který připravili žáci školy. V závěru dne se zpívalo a tančilo.

Výstupem byly zpracované informace prezentované na plakátech na chodbách školy a cestovní časopisy každé třídy.

Dovolujeme si tvrdit, že tento projekt nepomohl žákům překonat pouze jazykovou bariéru, ale především tu kulturní. A proto za naši školu: „Více takových projektů“!

                                                                                             

Ivana Kundrátová

                                                                                              Markéta Votočková

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready