Aktuality ze škol

11

Stalo se již tradicí, že v předvelikonočním čase zveme rodiče a přátele školy na jarmark, kde si mohou nakoupit výrobky našich žáků nebo se občerstvit a ochutnat připravené dobroty.

V letošním roce to však bylo trochu jiné. V rámci mezinárodního projektu Rainbow of cultures jsme rodičům během Dne evropských zemí představili jednotlivé země, které se spolu s námi projektu účastní.

Vyzdobili jsme učebny národními barvami, vytvořili videoprezentace, vzpomněli si na to, co je pro danou zemi typické a připomněli to například prostřednictvím maket (šikmá věž v Pise), vystavených předmětů (telefony Nokia), prostorových objektů (Wimbledon) i živých modelů (královna Alžběta). Nezapomněli jsme ani na svou Českou republiku, kterou mnoha způsoby představily děti z nejnižších ročníků a která byla prezentována například i národními kroji. O občerstvení rozhodně nebyla nouze ani letos, protože naši učitelé, žáci a jejich rodiče připravili jídla a pochutiny podle mezinárodní kuchařky, vytvořené v rámci projektu. Návštěvníci tak mohli ochutnat jak české buchty, tak italskou pizzu a francouzské sýry.

Děkujeme všem učitelům, žákům a jejich rodičům za přípravu Dne evropských zemí a všem návštěvníkům za účast.

 

Jana Churáčková, ředitelka ZŠ Eden

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready