Aktuality ze škol

12

Matematika na dotek

Ve středu 7. 5. 2014 se vydali žáci 8. A ZŠ Břečťanová s paní učitelkou J. Liškovou do galerie GUD na putovní mezinárodní výstavu Matematika na dotek.

Atraktivní obrazce, které byly na výstavě k vidění, vytvořili studenti pedagogiky v Německu. Celkem je v muzeu Mathematik v Giessenu 160 exponátu, 20 z nich nyní putuje po světě.

Žáci si vyzkoušeli, jak zasunout jehlan nebo hvězdice do čtvercového akvária. Jak je důležité znát těžiště při stavbě schodiště, aby se schody nezřítily.

Vyzkoušeli si přemístit 7 různě velkých dvoubarevných kruhů na jiné místo, aby bylo zachováno pořadí kruhů. Někteří tento úkol zvládli i na méně než 20 tahů.

Zvládli rozsvítit všech 7 světýlek ve správném pořadí, připomněli si Pythagorovu větu, ověřili si, která dráha dodá kuličce zrychlení, sestavili jehlan, krychli a čtverec.

Pohráli si se zrcadly a obrazem, mýdlovými bublinami a geometrickými tvary. Vyzkoušeli si kopírovat svým pohybem čáru, kterou jim vygeneroval počítač, hody kostkami složili hudbu jako W. A. Mozart.

Výstava byla zajímavá. Úkoly se nedaly řešit silou, ale správné řešení hledali mnohdy žáci pokusem a omylem. Než dospěli ke správnému řešení, museli se poučit z vlastních chyb, že tudy cesta nevede a vyzkoušet jiná řešení. Tento přístup je charakteristický pro matematiku i ve škole.

Mgr. J. Lišková

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready