Aktuality ze škol

20

Po loňské sérii úspěšných gastronomických akcí pod názvem „Hlavně (neříkejte) zdravě“, zaměřených na popularizaci moderních luštěninových jídel, se organizace Školní jídelny Praha 10 zaměřila tentokrát na pokrmy z ryb. Ty patří u dětí i díky stravovacím návykům z rodin také k méně oblíbeným, ačkoliv jejich prospěšnost pro zdraví je všeobecně známá.

Pro tento gastronomický projekt si pan Mgr. Jaroslav Vrtiška, ředitel organizace, povolal na pomoc odborníka na slovo vzatého – předsedu severočeské pobočky Asociace kuchařů a cukrářů ČR, propagátora moderních pokrmů z ryb a hotelového šéfkuchaře Lukáše Uhra, který připravil jak samotnou recepturu, tak i výrobní postup pro vaření ve školních kuchyních.

Mgr. Jaroslav Vrtiška zapojil do akce hned pět provozoven ŠJ Prahy 10 (na ZŠ Gutova, Hostýnská, Brigádníků, Nad Vodovodem a Břečťanova), jejichž vedoucí absolvovaly trénink s šéfkuchařem a pilotní kurz vaření v ŠJ při ZŠ Gutova.
Chytře zvolená surovina – žralok ostroun, se stal pro děti skutečně velkým lákadlem (v celkovém součtu všech provozoven zvítězil u objednaných porcí nad jídlem č. 2 v poměru 4 : 1), a tak už se jen čekalo, jak si s netradiční recepturou poradí kuchařky v jednotlivých školních jídelnách. I tady se ukázalo, jak důležitou motivací a povzbuzením pro ně byla společná práce s profesionálním restauračním šéfkuchařem. Moderní kuchařské postupy, netradiční chuťové kombinace a zapálení pro věc se samozřejmě odrazily ve výsledcích, a tak se filety ze žraloka s bylinkovým pestem, rajčatovým pyré, špenátem a šťouchanými bramborami s karotkou setkaly u malých gurmánů se zaslouženým úspěchem.

Akce opět prokázala, že s podporou odborníků lze i ve školním stravování bořit mýty o neoblíbenosti jídel i že ryba může být ve školních jídelnách jednička.

Oceněním pro všechny pak může být i dopis od maminky jednoho z žáků: p.s. starší syn si velmi pochvaloval středečního žraloka! Byl to pro něj zážitek.


popisky k fotografiím:

 

DSCF6148

Mgr. Jaroslav Vrtiška, ředitel organizace ŠJ Praha 10, povolal na pomoc odborníka na slovo vzatého – propagátora moderních pokrmů z ryb a hotelového šéfkuchaře Lukáše Uhra

 

 

DSCF6097

Filet ze žraloka s bylinkovým pestem, rajčatovým pyré, špenátem a šťouchanými bramborami s karotkou podle Lukáše Uhra

 

DSCF6130, DSCF6131

Žralok mizel z talířů jako první

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready