Aktuality ze škol

09

Program celého soutěžního dne byl rozdělen do několika částí. Po uvítání soutěžících a jejich doprovodu, následovala soutěžní část v odborných pracovnách. Hodinu žáci soutěžili ve zpracování textu v textovém editoru a potom následoval vědomostní kvíz.

V době soutěže se pedagogům věnovalo milé a pohostinné vedení školy. Učitelé si vzájemně vyměnili zkušenosti z výuky informatiky a jazyků. Paní zástupkyně učitelům představila jednotlivé obory, které se u nich na škole dají studovat, seznámila s úspěšností maturit. Pan ředitel zajistil pro předávání maturitních vysvědčení reprezentativní prostory nově zrekonstruovaného Vršovického zámečku a navázal spolupráci s radnicí Prahy 10. Vedení školy objasnilo pedagogům, v čem spočívá spolupráce s ČVUT – fakultou elektrotechnickou, seznámilo pedagogy s možností studentů získat výhodně během studia některé certifikáty.

Po soutěži se polovina žáků stala konstruktérem a programátorem dálkově řízeného robota a druhá polovina se s paní profesorkou Suchánkovou věnovala flash animacím, podařilo se jim podle úžasných instrukcí paní profesorky vytvořit moře plné ryb s ponorkou a funkční vrtulník, který letí v dálce za lesem.

Po svačině se skupiny vyměnily. Pedagogům se věnovala paní zástupkyně, která jim ukázala zázemí školy – sportovní, posilovnu, knihovnu se studovnou, odborné pracovny a klasické třídy. Během doprovodného programu učitelé vyhodnocovali práce týmů a jednotlivců.

V poledne se všichni sešli ve sborovně, kde jim bývalý student školy předvedl, jak funguje 3D tiskárna. A nadešlo tolik očekávané vyhlašování pořadí a předávání hodnotných cen, na které získala škola peníze z grantu. Náš tým – Radek Jedlička, Jakub Jandák a Jakub Vojta -  získal stříbro. V jednotlivcích se Jakub Vojta umístil na krásném třetím místě.

Všichni zúčastnění obdrželi pamětní list, úžlabinskou propisku a flash disk. Pan ředitel prozradil žákům, že diplom nebo pamětní list je posune o několik příček v přijímacím řízení, pokud ho přiloží.

Pro všechny zúčastněné se Úžlabinská informatika stala nezapomenutelným dnem.

Děkujeme.

Mgr. Jana Lišková

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready