Aktuality ze škol

11

Projekt má název „Rainbow of cultures“, protože jeho základním cílem je seznamování s kulturami ostatních zemí. Žáci zapojených škol všech zemí plní různé úkoly, jejichž výstupy jsou pak zveřejňovány ve virtuálním prostoru, dostupném pro všechny zúčastněné, a prezentovány při vzájemných návštěvách (prezentace zapojených škol ve Velké Británii, národních jídel v Portugalsku, vědců a vynálezců ve Švédsku…)

Při vzájemných návštěvách, které trvají obvykle týden, je vždy pro hosty připraven náročný program, aby měli co nejvíce příležitostí se s danou zemí seznámit.

V prvním červnovém týdnu byla návštěva naplánována do České republiky, do Prahy, takže program pro 60 hostů ze 13 zemí připravovala skupina učitelů a žáků ZŠ Eden pod vedením koordinátorky projektu paní učitelky Bentley.  Při přípravě programu nám šlo o to, abychom našim hostům přiblížili sportovní charakter naší školy (např. sportovní odpoledne ve volnočasovém areálu Gutovka), ukázali krásy Prahy a České republiky (prohlídka historického centra Prahy, návštěva Karlštejna a Koněpruských jeskyní), představili region „naší“ Prahy 10 (např. představení v kostele sv. Václava na náměstí Svatopluka Čecha) a abychom se vzájemně a neformálně poznali (barevný večer, zahradní slavnost).

Během návštěvy České republiky měly země, zapojené do projektu Rainbow of cultures, představit své národní písně. Na podiu před NC Eden se tak ve středu 4. června 2014 rozezněly národní písně v podání žáků, studentů a učitelů jednotlivých zemí. Obdivovali jsme pěvecké výkony, kroje, tance i vlastní tvorbu.

O významu mezinárodní spolupráce bylo již mnohé řečeno a napsáno, mimo jiné to, že mají lidé příležitost zároveň poznávat sami sebe, své vlastní schopnosti a možnosti. Při loučení s našimi hosty a pak při čtení děkovných a pochvalných emailových zpráv od našich zahraničních přátel jsme zjistili, že dokážeme zvládnout i takovou náročnou akci, jakou tato návštěva jistě byla. Děkuji všem učitelům a žákům, které se tohoto nelehkého úkolu pod taktovkou paní učitelky Bentley se ctí zhostili a děkuji zřizovateli, MČ Praha 10, za podporu a pomoc při organizaci projektového týdne.

 

Jana Churáčková, ředitelka ZŠ Eden

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready