Aktuality ze škol

11

Jednou z prvních zkušeností se školou byl pro předškolní děti zápis do prvních tříd. Ten proběhl na ZŠ Gutova v úterý 3. 2. a ve středu 4. 2. 2015. Zápis patří ve škole k  nejdůležitějším akcím roku. Paní učitelky připravily se žáky školy pro budoucí prvňáky dárky a třídy k zápisu pěkně vyzdobily, připravili zázemí pro příjemné čekání a orientační systém pro převzetí formulářů. Na přípravě a realizaci zápisu se nakonec podílelo 32 pedagogických a technicko-hospodářkých zaměstnanců školy. U zápisu pomáhali jako informátoři i žáci školy.

 

Paní učitelky i páni učitelé kromě rozsáhlé administrativní agendy ověřovali u zápisu řečové, zrakové i sluchové dovednosti. Kreslení zase prověřilo správné držení tužky. To bylo chybné až v 50% případů. Projevilo se obecně, že děti v poslední době nerady kreslí. Raději recitovaly básničky, zpívaly písničky. Všechny se též pokoušely poznávat barvy a geometrické tvary, obtahovat vzorové obrázky, kreslit postavy a vyhledávat informace na obrázku s pojmy dole/nahoře, vpravo/vlevo atd. Některé děti se těchto úkolů zhostily s velkou statečností, jiní s menší i větší nervozitou. Úspěšní byli ale nakonec všichni.

Zápis v roce 2015 byl zřetelně poznamenán nervozitou některých rodičů způsobenou obavou, zda bude jejich dítě na vybranou školu přijato.

K zápisu pro školní rok 2015/2016 přišlo do ZŠ Gutova 74 dětí. Několik dalších rodiče ze zdravotních důvodů omluvili. Škola jim samozřejmě umožní zápis v náhradním termínu.  

 

4.2. 2015

Zapsala: Mgr. Jana Zvěřinová 


 

 

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready