Aktuality ze škol

20

Kurz je koncipován tak, aby se děti učily vlastním prožitkem.

První významný počin je, že jsou děti rozděleny do rodin, kde každý má svou roli. Někdo je ustaranou maminkou, jiný tvrdohlavým tatínkem, zmateným dědečkem, svéráznou babičkou či rozmazleným dítětem. V rodině musí všichni fungovat tak, jak se to žádá. Jedním z mnoha úkolů je rodinný výlet, kde musí rodina zvládnout různé nástrahy. Důležité je, aby byli všichni tolerantní, empatičtí a soudržní.

Velmi cennou zkušeností je také čas, kdy si děti vyzkouší, jaké to je spoléhat se jen na své smysly uprostřed noci. Zažít pocit důvěry ve vlastní „já“.

Dalším velmi silným zážitkem je „Společenský večer“, děti se obléknou do noblesního oblečení a v páru si užívají společnou večeři s obsluhou a vzájemnou konverzací. Následuje hraní kostek, rulety a karet. Každý žák dostal finanční obnos, se kterým během her nakládá dle svého nejlepšího svědomí. Pokud o peníze přijde, může si formou půjčky obstarat další. Roztáčí se pomyslný kolotoč „závislosti“, vyhrát, prohrát, půjčit. Děti si této aktivity cenily nejvíce, protože zjistily, jak snadné je překročit mez a chovat se rizikově.

Plán celého kurzu je plný rozličných her. Žáci se seznámí s technikami z muzikoterapie, arteterapie, etické výchovy i etikety.  Krásnou ukázkou z ,,Noci básníků“ je následující text, který ve světle svíček a za zvuků noci vytvořil jeden náš žák.

 

Země

Toto slovo určitě každý zná,

mnoho významů to totiž má.

Buď je to planeta, na které každý z nás žije,

dýchá tu, chodí tu, jí a také pije.

Na této planetě žijeme my, lidé,

existují tu i různá náboženství,

například: křesťané, muslimové, židé.

 

Dále země může být také označení pro stát,

bohužel některé „země“ se nesnáší,

proto přes jejich hranice vede ostnatý drát.

Adam Semerád 8. B

 

 

Za ZŠ Praha 10, U Roháčových kasáren 19

Mgr. Jana Dlouhá a Mgr. Lucie Mašková

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready