Aktuality ze škol

26

Od upálení Mistra Jana Husa letos uplyne přesně 600 let. Toto významné výročí si připomněla i naše škola.

Dne 18. 5. 2015 jsme vyhlásili DEN MISTRA JANA HUSA. Tohoto projektu se zúčastnili žáci od prvních do devátých ročníků. Každá třída si vybrala téma z oblasti života Jana Husa. A tak některé třídy zpracovávaly informace o jeho díle, o jeho nadčasových myšlenkách, o lokalitách jeho působení, či dobové reálie a události. Mladší žáci kreslili významné památky spojené s Husovým působením, postavy Husových současníků, ale také ztvárňovali např. zdobné gotické iniciály Mistrova jména. Několik tříd vytvořilo improvizovaný pěvecký sbor a nacvičilo píseň o Mistru Janovi (píseň známe z filmu Obecná škola). Dvě třídy pak připravily soutěžní kvíz o Janu Husovi pro své spolužáky. Kvíz bude jakousi pomyslnou tečkou za tímto projektem a uskuteční se v týdnu od 25. – 29. května 2015.

Ve škole máme dvě místa, kde jsou jednotlivé výstupy tříd z projektového dne vyvěšeny. Tato místa jsou také studijním místem pro přípravu na soutěžní kvíz.

Pevně věříme, že se v naší škole nenajde jediný žák, který by si nevybavil alespoň některé informace o velikánovi našich dějin.

 

zapsala: Mgr. Jana Zvěřinová

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready