Aktuality ze škol

27

Samozřejmě i my jsme si připomněli v rámci projektového dne 70. výročí osvobození. Každá třída a každý ročník oslavu pojal trochu jinak. Ti nejmenší se prošli po Praze, zhlédli pomníčky padlých, navštívili Vojenské muzeum. Starší žáci si připravili projekt Kameny zmizelých. Jejich cílem bylo vyhledat kovové kostky s mosaznou tabulkou a jménem oběti, které většinou lidé míjejí bez povšimnutí. Uvědomili si tak, kolik lidí bylo bezdůvodně zavražděno. Deváťáci se rozhodli navštívit Pečkův palác, zjistit, co se tam v oněch dnech dělo, seznámili se s praktikami gestapa, viděli mučičí nástroje a cely s doprovodným vyprávěním průvodce.

Někteří si zvolili místo zajímavé a poučné prohlídky dílnu ve škole. Nejenže tvořili obrázky, ale měli možnost diskutovat o promítnutém filmu, vžít se do role, říci si, co by v dané době dělali, zda by šli stavět barikády, jak by se zachovali. Na prožitek z filmu se jen tak nezapomíná! Kromě pracovních listů žáci vytvořili interaktivní prezentace na základě článků a knih týkající se druhé světové války. Bezesporu je zaujal i příběh profesora v Drdově povídce Vyšší princip a mohli si udělat úsudek o jednání a chování lidí v tak vypjaté době. Některé kolektivy pojaly uctění památky výtvarně a připomněly si české umělce, kteří v té době tvořili, jedním z nich byl Josef Čapek. Symbolikou byly šeříky a završením celého projektu se stal výlet do Lidic. Výstava originálů novin z doby osvobození a autentické záznamy ze školní kroniky ve vestibulu zaujaly všechny příchozí.

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready