Aktuality ze škol

09

Téma bylo tajné nejen pro žáky, ale i pro učitele. Žáci týden předem zjistili, že budou rozděleni do skupin napříč všemi ročníky. Tím, že vše bylo tajné, rostla jejich zvědavost a při tripartitních schůzkách chodili ukazovat rodičům třídu, kde se bude projekt konat. V každé skupině byl jeden žák z každé třídy, a tak se starší žáci ujali těch mladších a menší děti měly radost ze seznámení s druhostupňovými spolužáky. Nejdůležitějším bodem celého dne byla spolupráce a musíme pochválit žáky 8. a 9. tříd za to, jak se ujali organizace svých skupin. Během celého dne objevovali všichni spoustu nového. Nejdříve museli vyluštit jméno projektu; zjistit, co znamená italský název jejich skupinky; vyrobili si na památku trsátko a zvládli složit vlastní skladbu (můžete se těšit na jejich video); poučili se o notách, a seznámili se s nejznámějšími českými a zahraničními skladateli vážné hudby, včetně poslechu nejznámějších skladeb, které zazněly ze školního rozhlasu a zvládli mnoho dalších úkolů. Na závěr dne jsme se všichni těšili do školní jídelny na svatomartinskou husu. Podle ohlasů žáků i učitelů měl tento den úspěch a z toho my, organizátorky, máme největší radost.

paní učitelky Petra Erbenová a Štěpánka Štiková

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready