Aktuality ze škol

07

V pátek 18. listopadu proběhl na naší škole ZŠ Eden seminář „Učíme se navzájem 2016“ konaný pod hlavičkou Státního zdravotního ústavu. Seminář byl rozdělen do několika sekcí určených pedagogům ZŠ a MŠ a také obsahoval samostatnou část pro kuchařky a hospodářky školních jídelen.

Zahájení ve školní jídelně se ujala PhDr. Bc. Jana Churáčková, ředitelka ZŠ Eden. Hovořila především o potřebě a užitečnosti sdílení zkušeností zdravých škol a školek. Za Státní zdravotní ústav promluvila Mgr. Bernadyová a informovala přítomné o nové metodice pro inovaci programu Škola podporující zdraví. Poté byla zahájena sekce školního stravování pod vedením MUDr. Anny Niklové a Mgr. Alexandry Košťálové, kde proběhlo seznámení s Projektem na podporu školního stravování.

V ostatních prostorách školy mezitím začaly ostatní přednášky a workshopy.  Problematika bezpečného pohybu na internetu, kyberšikaně a netolismu  byla probírána v sekci Seznam se bezpečně – lektor Mgr. Martin Kožíšek je manažerem pro internetovou bezpečnost. Účastníci také obdrželi knihu Martina Kožíška a Václava Píseckého Bezpečně na internetu.

Současně probíhaly přednášky o tématech Práce školního psychologa – Mgr. Radky Víchové, Písmo jako forma pohybu – ak. mal. Táni Svatošové a Věkově smíšené třídy a MŠMT z pohledu dlouholeté praxe ředitelky – Mgr. Lídy Šprachtové. Mgr. Radka Víchová, psycholožka působící na ZŠ Eden, prezentovala práci školního psychologa v závislosti na fázích školního roku, hovořila také o důležitosti pozitivního přístupu a psychohygieny pedagogů.  Akademická malířka Táňa Svatošová nejprve přednášela o metodě Vědomá stopa pohybu, která vychází z kaligrafie a cvičení tai- či. Sama je její lektorkou a spolupracuje s několika předškolními zařízeními. V odpoledních hodinách pak proběhla praktická ukázka, na níž si mohly účastnice tohoto semináře danou metodu samy na sobě vyzkoušet.

Dalšími dílnami s předáváním zkušeností byly Píšeme Comenia Script a počítáme s profesorem Hejným  – PhDr. Ivany Machové a Mgr. Jany Hantákové, Program „Do první třídy s úsměvem“ a Rodičovské kavárny – Mgr. Markéty Zelené, Mgr. Lucie Šmídové a PhDr. Bc. Jany Churáčkové. V těchto sekcích prezentovaly učitelky ZŠ Eden své zkušenosti s těmito způsoby práce a spolupráce s rodiči i dětmi.

V odpoledním bloku následovaly prakticky zaměřené dílny a přednášky jako např. První pomoc, reflexní prvky a bezpečnost – MUDr. Nejedlé a MUDr. Bernardyové, Alergické dítě – Aleny Voříškové a již zmiňované Písmo jako vědomá stopa pohybu – ak. mal. Táni Svatošové.

Po celou dobu semináře mohli účastníci zhlédnout prezentaci Státního zdravotního ústavu, na níž byly představeny programy Hrou proti AIDS, Zdravá prsa, Zdravé koule a Jak se nestát závislákem. Rovněž zde byly k dispozici aktuální zdravotně výchovné materiály. Odborníci ze SZÚ také prováděli vyšetření na stanovení hladiny cukru a cholesterolu v krvi, výživové poradenství, měření tlaku a vyšetření na přístroji InBody.

Semináře se zúčastnilo 65 pedagogů a pracovníků školních jídelen.

Mgr. Renáta Martincová, koordinátorka projektu Zdravá škola

Actions: E-mail | Permalink |

Post Rating

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready