Cvičení ve veřejném prostoru

Ilustrační fotografie hřištěRadnice m. č. Praha 10 připravila pro své občany od měsíce května do měsíce října tohoto roku novou formu rekondičního cvičení. Jedná se o kurzy, které se konají ve veřejném prostoru, na kterých radnice Prahy 10 instalovala cvičící a posilovací stroje, balanční a rehabilitační pomůcky. Místa konání cvičení se průběžně mění.

Venkovní posilovací a cvičební stroje nabízejí vhodnou alternativu k návštěvě sportovních areálů či posiloven. Městská část Praha 10 nechala do současné doby těmito stroji na svém území osadit již dvanáct míst. Tyto stroje umožňují praktikování pestré škály cviků. Jejich výhodou rovněž je, že jsou celoročně přístupné a cvičení na nich nijak nezatěžuje rodinný rozpočet. Jedná se tedy o přitažlivou formu aktivního trávení volného času pro celou rodinu ve spojení s využitím herní nebo sportovní plochy, jichž jsou fitness prvky většinou součástí.

Místa s uvedením počtu prvků, kde cvičební a posilovací stroje naleznete:

 • Jakutská - 7 ks
 • U Krbu - 2 ks
 • Škvorecká - 3 ks
 • Nosická - 3 ks
 • park Třebešín - 2 ks
 • V Úžlabině - 2 ks
 • Narcisová - 3 ks
 • Chmelová - 1 ks
 • Hamerský rybník - 2x šlapadlo, činka, trojhrazdí
 • Malešický park - 13 ks - otevřen v září 2013     
 • Jabloňová - fit park - 12 ks - otevřen v září 2013

Brožura s názorným vyobrazením cviků, fotografiemi míst s cvičebními a posilovacími stroji a informacemi o zdravém životním stylu je k dispozici zde.

Náplní kurzů je cvičení pro osoby nad 50 let věku. Lekce je zaměřena na klidné relaxační a protahovací skupinové cvičení bez hudby. Cílem cvičení je udržení a zlepšení fyzické kondice a vitality vedoucí ke zpomalování atrofie svalů, dále pak k jejich posilování. Cvičení probíhá pod dozorem zkušeného lektora a je koncipováno tak, aby se lektor mohl v případě potřeby samostatně věnovat každému cvičenci.

Organizační informace:

Informace o konání aktivity v roce 2015 bude uvedena na tomto místě. V současné chvíli aktivita neprobíhá.

Zájemci o pohybové aktivity mohou využít nabídky Sportcentra10 - viz kontakt níže:

Účastníci se na lekci prokazují platnými občanskými průkazy, ze kterých je patrno, že jde o občana, který má trvalé bydliště na území m. č. Praha 10.

  

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready