Narození a sňatky mimo území ČR

O zprostředkování zápisu matriční události do Zvláštní matriky - narození, uzavření manželství - českého občana v cizině žádá osobně český občan u ZÚ ČR v cizině, nebo v místě svého trvalého pobytu (případně posledního trvalého pobytu), nebo u kteréhokoliv matričního úřadu.

Předloží: cizozemský matriční doklad doplněný překladem a případným vyšším ověřením (razítko Apostille, případně superlegalizaci) ze státu, který doklad vydal, doklad o státním občanství toho, jehož se zápis týká.

K zápisu o narození předloží i oddací list rodičů.

K zápisu sňatku předloží i rodné listy snoubenců, případně rozsudky o rozvodu, případně úmrtní list.

Pokud rozvod předchozího manželství byl na území cizího státu, se kterým není uzavřena dohoda o právní pomoci, rozvod byl na území států mimodohodových, musí být rozsudek o rozvodu uznán nejvyšším soudem ČR Brno, Burešova 20. V případě, že muž nebo žena byli rozvedeni a po rozvodu přijali svá dřívější příjmení, nutno předložit oznámení nebo rozhodnutí o změně příjmení.

  

Odbor občanskosprávní

  

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready