Aktuality

Praha 10 oslavila Den učitelů, nejlepším udělila Ceny Bratří Čapků

Nejlepší učitelé z Prahy 10 převzali na Vršovickém zámečku Ceny Bratří Čapků. Na slavnostním večeru byli oceněni nejlepší učitelé základních i mateřských škol městské části. O držitelích Ceny bratří Čapků pro nejúspěšnější pedagogy rozhodla porota odborníků a osobností Prahy 10, ve které zasedl například Josef Pleskot, Jiří Růžička nebo Ondřej Kepka.

Praha 10 oslavila Den učitelů, nejlepším udělila Ceny Bratří Čapků

„Slavnostní večer u příležitosti Dne učitelů jsme uspořádali už podruhé. Podle mne se jedná o skvělou příležitost, jak poděkovat mimořádným učitelům z mateřinek i základních škol za práci, kterou ve školství odvádí,“ říká radní pro oblast školství Ondřej Počarovský (TOP 09).

Vítězové v každé kategorii si odnesli kromě krásné skleněné makety také šek na 15 tisíc korun. 

Městská část zřizuje celkem 13 základních a 20 mateřských škol. Ředitel nebo ředitelka každé z nich vybrala z učitelského sboru takovou osobnost, která by si podle nich ocenění zasloužila. S vybraným učitelem pak vyplnili přihlášku, jejíž součástí byl i dotazník s devatero kritérii, na základě kterých následně rozhodovala porota. Nehodnotila se jen kvalita výuky, ale například i to, zda učitel komunikuje s rodiči, nebo se snaží výuku svého předmětu rozšířit o nové aktivity.

„Oceněním chceme pomoci dvěma věcem. Zaprvé chceme přispět k prestiži tohoto mimořádně náročného a důležitého povolání, zadruhé chceme podpořit učitele a učitelky, kteří jsou aktivní, nápadití, nebojí se inovací a umí děti strhnout k zájmu o výuku,“ vysvětluje Ondřej Počarovský. 

Desítku nejlepších učitelů Prahy 10 vybíral architekt Josef Pleskot, režisér Ondřej Kepka, senátor a ředitel gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička, ředitel křesťanské misijní a charitativní organizace Naděje Ilja Hradecký a ředitelka Základní školy Hanspaulka Marie Pojerová. Za město potom v porotě usedli kromě Ondřeje Počarovského také radní Martin Hejl a Jiřina Vondráková. Každý člen poroty má k městské části nebo přímo ke vzdělávání silnou osobní vazbu.

Devatero úspěšného učitele, tedy kritéria, na základě kterých se nominovaní učitelé vybírali, vznikala tak, aby hodnocení pedagogů bylo co nejobjektivnější a neupřednostňovalo jednotlivé školy nebo předměty před jinými.

Letos Praha 10 ocenila také několik významných učitelských osobností z Prahy 10, které ve školství působí desítky let. Rekordmankou je paní učitelka Alena Wolfová ze Základní školy Jakutská, která se povolání věnuje už 64 let. 

Oceněné učitelky a učitelé:

Mateřské školy:
1. místo - Iveta Šálová
2. místo - Zuzana Bönischová
3. místo - Jana Nejedlová
4. místo - Alena Forejtová
5. místo - Blanka Zelenková

Základní školy:
1. místo - Hana Čiháková
2. místo - Václav Fiala
3. místo - Marie Zajdlová
4. místo - Pavlína Poletínová
5. místo - Monika Hejná

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10