Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 21 pro 2018 11:21 dop. od  danielc
Preference tramvají
 6 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

Lukas.J.New Member


Posts:3
New Member


--
05 lis 2018 11:26 dop.
  Dobrý den,
  po pár letech se opět zkusím zeptat na to, jak to vypadá se zapnutím preference MHD ve Vršovické ulici.
  Po rekonstrukci tramvajové trati to mělo být původně zapnuto do pár dnů, ale nedošlo k tomu dodnes. Takže tramvaje stojí na každé křižovatce od Průběžné, přes Kubáň, pustí chodce u Kozlovny, pak postojí na Slavii, když projedou Slavii, za 50 metrů staví znova a pouští autíčka do obchoďáku, postojí si na Koh-i-nooru, před Bohemians, za pár metrů znova na Petrohradské, pro jistotu ještě na Nádraží Vršovice a pak s pěti minutama zpoždění dojedou konečně na Otakarovu.
  Kdysi se tu někdo vyjadřoval v tom smyslu, že se má každou chvíli schválit dopravní řešení, tak bych se rád zeptal, jak to s tím řešením 5 let po rekonstrukci vypadá.
  Děkuji,
  Lukáš Julínek

  danielc  New Member


  Posts:55
  New Member


  --
  07 lis 2018 11:54 dop.
  Dobrý den,

  tato otázka by měla směřovat na hlavní město Prahu jako vlastníka dopravní infrastruktury.
  Dle postupně získaných vyjádření Dopravního podniku hl. m. Prahy, Swarca (příprava SW), Eltoda (projednání úpravy fungování SSZ) byla na konci října podána žádost o příslušné stanovení, podle odboru dopravních agend MHMP bude stanovení vydáno s ohledem na ostatní řešené záležitosti do dvou týdnů a pak bude na dodavatelích, na kdy se jim podaří zkoordinovat techniky, kteří schválenou úpravu fyzicky provedou a do několika různých systémů ji zapojí.
  Jedná se o změnu v křižovatkách Sportovní, Petrohradská a U Vršovického nádraží. Koh-i-noor, Kodaňská a Užocká preferenci mají, křižovatka Kubánské nám. je před rekonstrukcí.

  Čech

  Lukas.J.  New Member


  Posts:3
  New Member


  --
  07 lis 2018 11:16 odp.
  Velice děkuji za odpověď. Kdysi jsem tu pokládal stejný dotaz a P10 mi odpověděla v tom smyslu, že zapnutí preference na křižovatkách je součástí "dopravního plánu celého okolí", kam spadá i zrušení několika parkovacích míst, což je pro P10 nepřijatelné, ale že se o tom bude dál jednat. Proto jsem si dovolil tu otázku položit znovu zde. Ještě jedou děkuji za odpověď a budu napjatě doufat v úspěšné zprovoznění.

  L.J

  danielc  New Member


  Posts:55
  New Member


  --
  08 lis 2018 10:02 dop.
  Tak tohle si nevybavuji, podnětů řešíme stovky a určitě už si vše nepamatuji, ale že by preferenční nastavení SSZ generovalo nějaké úbytky míst a silniční správní úřad s tím proto nesouhlasil, to si nedovedu představit.
  Pro doplnění, křižovatky Pod Rapidem a Průběžná by měly být rovněž dynamicky řízené s preferencí, nicméně se stále dolaďují (poslední jednání na MHMP se mělo konat v polovině září).


  Čech

  Lukas.J.  New Member


  Posts:3
  New Member


  --
  09 lis 2018 07:16 odp.
  Našel jsem starý mail s upozorněním na odpověď na fóru, tak ji ocituji:

  Daniel Čech Posted:22 5 2017 03:16 odp.

  Subject: RE: Semafory ve Vršovické zdržují tramvaje


  Dobrý den,

  už je zpracována projektová dokumentace, která na zmíněných křižovatkách má zavést preferenci tramvají. Zařízení je po technické stránce připraveno, jde pouze o schválení a fyzické nastavení konkrétního programu. Dokumentace je projednávána s příslušnými dotčenými orgány, zejména odborem dopravních agend MHMP a Policií ČR. I my jsme k dokumentaci uplatnili stanoviskem ze dne 29.3.2017 svou připomínku - nesouhlas s likvidací parkovacích míst na mostě přes Botič ve prospěch vyhrazeného pruhu pro cyklisty, doposud nikdo z Eltoda, které zastupuje stavebníka, nereagoval.


  Čech


  Z toho jsem to pochopil tak, že se preference schvalovala v rámci projektu širokého okolí a kvůli připomínce P10 proti likvidaci parkovacích míst se to zdrželo, tedy bohužel včetně té preference.

  danielc  New Member


  Posts:55
  New Member


  --
  13 lis 2018 07:17 dop.
  Ano, tehdy Eltodo nevím proč (pravděpodobně na popud RFD MHMP, kam nemotoristická doprava spadá) zakreslilo cyklopruh, který zmíněná parkovací místa likvidoval, s čímž jsme nesouhlasili. Upravenou dokumentaci už nám nikdo nepředložil, takže jsem sám zvědav, co nakonec vznikne, předpokládám že to vyjmuli.
  Čech

  danielc  New Member


  Posts:55
  New Member


  --
  21 pro 2018 11:21 dop.
  Dobrý den,

  preference je spuštěna.

  Čech
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10