Informace k výuce angličtiny v MŠ

V roce 2008 byl na území MČ Praha 10 zahájen ojedinělý projekt výuky angličtiny v mateřských školách. 

Mateřské školy mají možnost volby ze dvou způsobů výuky. Prvním jsou klasické kroužky, kdy se skupinka cca 10 dětí intenzivně učí angličtinu po dobu 30 minut dvakrát v týdnu.

Druhá možnost je tříhodinový blok jednou v týdnu pro celou třídu – v tomto případě se lektorka intenzivně věnuje dětem 30 – 45 minut, zbytek času je s dětmi při všech činnostech a tak se děti dovědí jak se pojmenuje jídlo, součást oblečení nebo například strom.

Nejedná se o výuku v pravém slova smyslu, ale o položení základů, na kterých je následně znalost cizího jazyka budována v dalších letech. Jistě nelze předpokládat, že děti budou umět hovořit anglicky, ale lektoři se snaží o to, aby se děti nebály člověka, který hovoří cizím jazykem, aby se neostýchaly a zejména aby se naučily správnou výslovnost, protože výuka je realizovány rodilými mluvčími.

Výuku provádí na základě výběrového řízení jazyková škola Akcent International House Prague a v plném rozsahu jí hradí ze svého rozpočtu městská část Praha 10MČ tak naplňuje volební program a svá předsevzetí uvádí v život. Cílem je, aby se děti, občané Prahy 10,  staly  „podruhé člověkem“ co nejdříve.

Od roku 2010 bylo na výuku angličtiny v mateřských školách vydáno 9,2 mil. Kč.

  

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10