Sběr rostlinných olejů

MČ Praha 10 zahájila v srpnu 2019 sběr použitých kuchyňských olejů a tuků z domácností. Nádoby na tento odpad jsou na deseti místech rovnoměrně po celém území městské části. Do sběrných patří přepálený rostlinný olej a tuk v pevně uzavřených a neporušených PET lahvích. Nádoby nejsou určeny na směsný (komunální) odpad, živočišné tuky (sádlo, lůj), motorový olej či na odpad z podnikatelské činnosti. Svoz nádob probíhá jednou za dva týdny. Nádoba je černé barvy o velikosti 240 litrů s kruhovým vhozem z čelní strany.

Použité jedlé tuky a oleje nikdy nevylévejte do kanalizace, nebo dochází k jejímu zanášení v důsledku tuhnutí tuku, což způsobuje ucpávání kanalizační sítě. Olej by se měl odstraňovat odděleně, a kromě stacionárních nádob jej lze předávat rovněž na stanovištích a v termínech mobilního svozu nebezpečných odpadů nebo ve všech sběrných dvorech hlavního města. Shromážděný materiál je dále předáván k recyklaci.

V současné době se sběrné nádoby nacházejí na těchto místech:

1. Mattioliho x Kamelova; Záběhlice

2. Ostružinová x Jahodová; Záběhlice

3. Mokřanská x Běžná; Strašnice

4. Pod Strání x Dubečská; Strašnice

5. Saratovská x Věšínova; Strašnice

6. Vršovická x Užocká; Vršovice

7. Petrohradská x Pod Stupni; Vršovice

8. Ruská x Vlašimská; Vinohrady

9. Rektorská x Bakalářská; Malešice

10. Popovická x V Dolině; Michle

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10