Aktuality

Cena bratří Čapků 2019 má své nositele

Praha 10 již třetím rokem uděluje ocenění Cena bratří Čapků, které se předává u příležitosti Dne učitelů. Ocenění je určeno pro nejlepší učitele základních a mateřských škol zřizovaných městskou částí.

O držitelích i letos rozhodla porota sestavená z odborných zástupců zabývajících se oblastí školství. Slavnostní předání se uskutečnilo ve středu 27. března ve Strašnickém divadle.

 „Školní třída je místo, kde se rodí zdravá společnost. A učitelé jsou Ti, kteří na to mají zásadní vliv. A to je obrovská odpovědnost. A taky výzva. Cena bratří Čapků je tedy projevem úcty a poděkování za náročnou a odpovědnou pedagogickou práci našich učitelů,“ uvedl místostarosta pro školství David Kašpar (VLASTA/STAN).

Cenu bratří Čapků za rok 2019 obdržela paní Hana Svobodová ze ZŠ Brigádníků a paní Lenka Zajíčková z MŠ Mládežnická. Všichni nominovaní učitelé obdrželi v rámci večera poděkování spolu s čestným uznáním.

Městská část zřizuje celkem 13 základních a 20 mateřských škol. Ředitel nebo ředitelka každé z nich vybrala z učitelského sboru takovou osobnost, která by si podle nich ocenění zasloužila. O vybraném učiteli vyplnili dotazník s devatero kritérii a na základě toho rozhodovala porota. Nehodnotila se jen kvalita výuky, ale například i to, zda učitel komunikuje s rodiči, nebo se snaží výuku svého předmětu rozšířit o nové aktivity.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

V termínu 27.1. až 6.2.2020 bude dětský koutek z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10