Aktuality

Chcete doma kompostovat? Napište si o kompostér zdarma

Odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy nabízí obyvatelům metropole možnost získat na svůj pozemek zdarma kompostér určený pro domácí kompostování.

Jedná se o plastový kompostér o objemu 1000 l (viz obrázek níže), vhodný na středně velký a větší pozemek – zahradu. Podmínkou pro získání kompostéru je jeho umístění na pozemek nacházející se na území hl. m. Prahy (nejlépe oplocený) a vyplnění žádosti.

Kompostéry je možné získat díky „Projektu domácího kompostování na území hlavního města Prahy“, který je hrazen městem za finančního přispění Fondů EU.  

V případě, že máte zájem o kompostér a zapojení se tak do výše uvedeného projektu, stačí napsat na e-mailovou adresu komposter@praha.eu. Prostřednictvím této elektronické adresy je zároveň možné kontaktovat oddělení odpadů Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy s případnými dotazy.

Vzhledem k tomu, že projekt je časově omezen, k dispozici je pouze 50 ks kompostérů, prosíme případné zájemce o rychlou reakci. Předpokládané ukončení projektu je naplánováno na 28. 2. 2019.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10