Aktuality

MČ Praha 10 rozdá 44 žadatelům v rámci výzvy „Covid-Starostrašnická“ milion korun

Rada MČ Praha v 10 v pondělí schválila peněžitou pomoc pro malé podniky v rámci výzvy „Covid-Starostrašnická“, vyhlášené 10. července 2020. Podpoří rovným dílem 44 podniků, které o podporu zažádaly a splnily podmínky výzvy, každý získá 22 727 Kč.

Publikováno: 14.08.2020
Kategorie: Článek, ÚMČ Praha 10, Zprávy tiskového mluvčího, Strašnice3245
MČ Praha 10 rozdá 44 žadatelům v rámci výzvy „Covid-Starostrašnická“ milion korun

Na podniky v okolí Starostrašnické nejprve dopadla omezení při vyhlášení nouzového stavu a následně po uvolnění opatření začala rozsáhlá rekonstrukce, která ještě zkomplikovala návrat do běžných kolejí. Drobných podnikatelů si velmi vážím, protože velmi dobře sám vím, co podnikání obnáší, a jsem rád, že jsme jim takto mohli pomoci,“ říká místostarosta Martin Valovič (ODS), zodpovědný mimo jiné také za podporu podnikání.

 

Zaměstnanci úřadu sami aktivně podniky s výzvou obcházeli a žadatelům radili s podáním žádosti. „Chtěla bych velmi poděkovat za vstřícné a empatické jednání s úředníky. Velmi ochotně mně ještě telefonicky poradili, jak postupovat se žádostí,“ říká jedna z žadatelek, paní Hedvika Šímová.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
Dětský koutek bude otevřen od října 2020.

Licence Creative Commons © 2013-2020 MČ Praha 10