Aktuality

Podporujeme nevidomé sportovce

MČ Praha 10 uspořádala ve spolupráci se Slavií Praha bowlingový turnaj nevidomých při příležitosti dnešního Mezinárodního dne nevidomých. Akce, která se konala v sobotu 9. listopadu, se zúčastnilo celkem 22 hráčů se zrakovým postižením.

Ti i přes svůj handicap dosahovali výsledků jako profesionální hráči. Celý turnaj odehráli během šesti her a ceny byly připraveny v jednotlivých kategoriích dle zdravotního postižení.

Jak nevidomý hraje?

Nejprve se nevidomý hráč podle začátku naváděcího madla zorientuje a postaví se do základní pozice. Levou rukou se zlehka dotýká vodorovné části madla, pravou rozkýve kouli. Poté se rozběhne a na konci naváděcího madla kouli vypustí. I při rozběhu je velmi důležitý kontakt s naváděcím madlem, které určuje správný směr pohybu hráče při rozběhu. Po vypuštění koule se hráč podle naváděcího madla vrací zpět k podavači koulí.

Mezinárodní den nevidomých

Mezinárodní den nevidomých je věnován památce výročí úmrtí zakladatele první školy pro nevidomé Valentina Haüy (1745-1822).

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
Momentálně je dětský koutek z provozních důvodů uzavřen.

Licence Creative Commons © 2013-2020 MČ Praha 10