Aktuality

Proměny Prahy 10 v čase

Praha 10 spustila unikátní portál, který ukazuje 70 let staré letecké mapy, na nichž je možné sledovat urbanistický vývoj území od roku 1938 po současnost.

 

Na základě třinácti mapových podkladů (historických ortofotomap), získaných od Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, vytvořila Městská část Praha 10 interaktivní portál www.praha10vcase.cz.

 

Mapové podklady sahají až do roku 1938. Historické ortofotomapy jsou implementovány do aktuální Google mapy, tudíž v ní lze vyhledávat podle názvů ulic. Mezi jednotlivými časovými úseky se dá libovolně přepínat, nebo si po výběru jednotlivých let spustit časový záznam jako film.

 

Dnes se zemský povrch fotí družicemi, ale původně sloužila k focení letadla, přesto již před 70 lety dosahovaly letecké mapy vysoké kvality. Snímky se dochovaly a tak nebyl problém z nich vytvořit souvislý mapový podklad. 

 

 

Publikováno: 13.12.2017
Kategorie: Veřejné prostory2027
Proměny Prahy 10 v čase


Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2020 MČ Praha 10