Aktuality

Bývalá škola na Strašnické bude opět sloužit školství

Někdejší škola v těsném sousedství metra Strašnická by měla opět sloužit svému původnímu účelu a doplnit v blízké budoucnosti síť základních škol v Praze 10. "Nechali jsme si zpracovat materiál, který analyzuje budoucí vývoj naplněnosti  základních škol v naší městské části. I přestože nehrozí v této oblasti zásadní problémy, lokálně se převis poptávky po umístění dětí do ZŠ může vyskytnout. A právě proto jsme rozhodnuti budovu zrekonstruovat do využitelného stavu a zařadit ji do sítě našeho základního školství," uvedl v této souvislosti místostarosta Prahy 10 pro oblast školství Ivan Vinš (Nez.).

 

Publikováno: 27.06.2014
Kategorie: Článek, ÚMČ Praha 10, Zprávy tiskového mluvčího, Různé, Strašnice659
Bývalá škola na Strašnické bude opět sloužit školství

V současné době se již třetím měsícem zpracovává studie na rekonstrukci této školy. Dalším potenciálním problémům s převisem na základních školách chce Praha 10 čelit také nástavbou v ZŠ Karla Čapka (Kodaňská). O budově bývalé školy u Strašnické se v minulosti uvažovalo jako o možném využití v rámci výstavby nové radnice v této lokalitě. Tato varianta však padla a cesta k využití pro školství se opět otevřela.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10