Aktuality

V dubnu opět proběhne bezplatný svoz elektroopadu z domácností

V druhé polovině dubna bude opět možné si zažádat o bezplatný odvoz starých a vysloužilých domácích elektrospotřebičů, baterií nebo také CD či DVD nosičů, a to přímo z domácností. Jak sděluje 1. zástupce starostky ing. Novák, „nabízí radnice MČ Praha 10 tuto, již tradiční akci, ve spolupráci s neziskovou společnosti REMA Systém, která sběr organizuje a zabezpečuje v rámci svého projektu Buď líný“.


Publikováno: 14.04.2015
Kategorie: Článek, Veřejné prostory, Různé, Čtvrti922
V dubnu opět proběhne bezplatný svoz elektroopadu z domácností

Sběrová akce proběhne v Praze 10 již počtvrté“, doplňuje ing. Novák, „díky této aktivitě bylo z domácností v Praze 10 prozatím odvezeno necelých 30 tun odpadu. Nejvíce žádostí o odvoz se týkalo starých televizorů, chladící techniky a dalších velkých elektrospotřebičů.“ 

Odevzdávat je možné také baterie, tonery, zářivky, autobaterie, kuchyňské elektrozařízení, pracovní nářadí (pily, brusky, vrtačky apod.), audio a počítačovou techniku, včetně komponentů typů kabelů, klávesnice, reproduktorů apod. Podmínkou svozu je zajištění minimální váhy objednávky v rozsahu 25 kg elektroodpadu. Odvoz elektroodpadu je potřeba domluvit s pracovníky společnosti REMA Systém v době od 9 do 17 hod. na telefonním čísle 840 550 650. Bližší informace lze získat i na adrese elektronické pošty logistika@remasystem.cz nebo webových stránkách www.remasystem.cz  .

Akce je především vhodná pro osoby seniorského věku, které mohou mít problém se zajištěním odvozu elektroodpadu do sběrných dvorů hlavního města. Ideální pro optimální využití služby je domluva v rámci domu, kdy svoz může proběhnout pro několik sousedů najednou. Podmínky odvozu elektroodpadu budou dojednány vždy individuálně.

Plakát.pdf

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2020 MČ Praha 10