Virtuální prohlídka vily Karla Čapka

Vážení spoluobčané, návštěvníci webu naší městské části,

velmi nás těší, že vás můžeme pozvat na virtuální prohlídku vily Karla Čapka, kterou se nám podařilo získat do majetku městské části Prahy 10 od potomků jeho manželky.

V současnosti je připravován koncept budoucího využití vily, na jehož tvorbě se podílí řada předních odborníků specializujících se na dokumentování života a díla Karla i Josefa Čapkových. Těší nás, že do doby, než vilu i její unikátní interiéry zpřístupníme veřejnosti, máme možnost nabídnout vám alespoň malou ukázku vybraných částí vily, ve které Čapek nejen psal svá významná díla, ale kde se scházeli i tzv. „Pátečníci“, včetně 1. československého prezidenta T. G. Masaryka,  a to právě prostřednictvím této virtuální prohlídky. I když se samozřejmě návštěva prostřednictvím webových stránek nemůže srovnat s atmosférou, která na člověka dýchne při osobní návštěvě, i z těchto fotek je podle mého více než jasné, jaký neuvěřitelně zachovalý historický skvost se nám podařilo pro celý národ získat, a zachovat ho pro budoucí generace. Nejedná se pouze o vilu jako objekt, ale i o cenný mobiliář a osobní předměty Karla Čapka, které zůstaly ve vile dochovány.

Na základě intenzivní spolupráce s odborníky na život a dílo Karla i Josefa Čapkových, mezi kterými nechybí kunsthistorici, architekti, muzeologové, ale i další experti, mj. z ministerstva kultury, představí naše radnice ještě letos široké veřejnosti podrobný záměr budoucího využití této významné historické vily.

Naši zastupitelé schválili koupi části dvojvily bratří Čapků 23. září loňského roku. V domě žil spisovatel Karel Čapek se svou ženou Olgou Scheinpflugovou a naše radnice za nemovitost a Čapkovu pozůstalost zaplatila 43,891 milionu korun. Její historická hodnota je však nevyčíslitelná.

Věřím, že vás tato virtuální exkurze do období 1. Republiky inspiruje stejně jako mě.

 

Mgr.Bohumil Zoufalík, starosta

Virtuální prohlídka Čapkovy vily

  

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10