Galerie v 5. patře

Výstava "Praha 10 včera a dnes" v Galerii v pátém patře v budově úřadu m. č. proběhla na podzim roku 2008 jako součást Dnů Prahy 10. Návštěvnicky velmi úspěšná výstava se setkala s mimořádným zájmem veřejnosti, fotografie a dobové pohlednice z výstavy si můžete v této rubrice prohlédnout na základě laskavého svolení autorky výstavy, autorů fotografií i nakladatelství MILPO MEDIA..

Autor výstavy: DAGMAR BRONCOVÁ

Autoři fotografií: Milan Polák, Dagmar Broncová, František Dostál, Kateřina Knappová, Helena Maříková, Jaroslav Friedrich, Jan Bělohubý

Dobové pohlednice zapůjčil Daniel Hlaváč.

Fotografie poskytlo nakladatelství MILPO MEDIA, pan Karel Metzl a archiv městské části Praha 10.

Z úvodního textu k výstavě:     Vršovice, Strašnice, Malešice, Záběhlice, Vinohrady a Michle - to jsou někdejší samostatná města a obce, jež po vytvoření Velké Prahy v roce 1922 byly spojeny v jeden obvod, od roku 1995 je známe jako městskou část Praha 10. Výstava "Praha 10 včera a dnes" chce návštěvníkům přiblížit dobu dávno minulou a zároveň nabízí pohled na zajímavá místa současná, která často míjíme bez povšimnutí. Výstava vznikla sestavením starých snímků, především dobových pohlednic, původních časopiseckých a novinových výstřižků a fotografíí z 21. století. Byla doplněna neotřelými pohledy na Prahu 10 z let šedesátých, které svým objektivem zachytil renomovaný fotograf František Dostál. Texty připravila autorka výstavy, přičemž se opírala mimo jiné o archivní materiály, o knihu Praha 10 křížem krážem a částečně i o materiály dochované z výstavy vytvořené Kateřinou Knappovou v roce 1992.

Galerie v 5. patře

Search Tags 

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
Momentálně je dětský koutek z provozních důvodů uzavřen.

Licence Creative Commons © 2013-2020 MČ Praha 10