Aktuality

První týden v omezených úředních hodinách: na radnici Desítky přišlo o 80 % méně lidí, násobně vzrost počet konzultací

Tři hodiny v pondělí, tři ve středu. MČ Praha 10 okamžitě zavedla do praxe opatření vlády, které omezuje hodiny pro veřejnost na úřadech v Česku. Vedení radnice zároveň opakovaně žádalo občany, aby ji navštěvovali jen v nejnutnějších případech, a zavedlo další kroky k eliminaci osobních kontaktů, u nichž existuje riziko nákazy onemocněním COVID-19. Výsledkem je, že první týden ve „zkráceném“ režimu přišlo na Úřad MČ Praha 10 o 80 % méně obyvatel, než je v pondělky a středy běžně. 

„Lidé naopak ve zvýšené míře komunikují elektronicky a konzultací. Počet telefonických dotazů se zněkolikanásobil, například na živnostenském odboru dokonce desetkrát,“ uvádí starostka MČ Praha 10 Renata Chmelová (VLASTA). „Chtěla bych našim občanům poděkovat, že se, až na drobné excesy, chovají zodpovědně a respektují krizovou situaci, v níž se všichni nacházíme,“ dodala starostka. 

 

Mezi preventivní bezpečnostní opatření, které městská část zavedla, patří i instalace termokamery. Ta u vstupu kontroluje, že do budovy se nedostane návštěvník se zvýšenou teplotou, která patří mezi jedny z příznaků onemocnění COVID-19. Pokud občané tímto „prvním filtrem“ projdou, následuje druhý v podobě konzultace. Dotyční zavolají příslušnému pracovníkovi a ten jim sdělí, jestli záležitost nelze vyřešit pouze elektronicky či po telefonu.

Aktuální informace z městské části v souvislosti s šířením koronaviru

 

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
Momentálně je dětský koutek z provozních důvodů uzavřen.

Licence Creative Commons © 2013-2020 MČ Praha 10