Školy v přírodě - Horský hotel

Pobyt a dopravu žáků základních škol zřizovaných MČ Praha 10 na školu v přírodě a lyžařské výcviky v Horském hotelu na Černé hoře zajišťuje v plné šíři společnost PRAHA 10 - Rekreace - a. s. Kontaktní osobou je koordinátorka škol v přírodě Ing. Lucie Luňáčková, tel. 602 322 533, e-mail: lunackova@majetkova.cz


Žáci 13 základních škol, které zřizuje městská část Praha 10, vyjíždí od roku 2008 na školy v přírodě a lyžařské výcviky do Horského hotelu v Janských lázních. Hotel je majetkem městské části Praha 10 a provozuje jej Společnost Praha 10 – Rekreace, a. s. Městská část žákům financuje pobyt, stravu a částečně dopravu.

Horský hotel má nejen pro lyžaře výbornou polohu. Nachází se na samém vrcholu Černé hory, přímo ve skiareálu Černá hora - Janské Lázně, 200 m od horní stanice lanové dráhy Černohorský expres. Je součástí luční enklávy Volské boudy (něm. Ochsenbauden) na Volské louce v nadmořské výšce 1289 m. V sousedství hotelu se nachází ještě chata Sport a na druhém konci Volské louky Sokolská bouda.

Nejbližší vlek je od hotelu vzdálen pouze 50 m a Janské Lázně 6 km.

Hotel má vlastní vodárnu včetně úpravny vody, kapacitní čističku odpadních vod (jejíž služby využívají všechny budovy na vrcholu Černé hory) a elektrické vytápění. Na střeše jsou umístěny antény poskytující spojové služby a šíření digitálního rozhlasu. V blízkosti hotelu jsou lyžařské vleky Sport I a Sport II.

Před hotelem mají žáci k dispozici multifunkční hřiště na míčové hry, uvnitř tělocvičnu, mohou si zahrát stolní fotbal nebo stolní tenis.  Hotel je samozřejmě pro potřeby základních škol vybaven i učebnami. Školy využívají Horský hotel dvakrát ročně v počtu max. 153 osob za jeden turnus.

Přerušení výjezdů do Horského hotelu na Černé Hoře (Word, 16kB)

Horský hotel po roční pauze (Word, 16kB)

 

 

Předběžný laboratorní protokol pitné vody na Horském hotelu ze dne 27.9.2019

Protokol o zkoušce - pitná voda

Schválení provozního řádu zdroje pitné vody

 

 

 

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10