Lékařská pohotovost

Od 1. ledna 2020 bude mít MČ Praha 10 centrální lékařskou pohotovostní službu (LPS) ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV). V ní se rozšíří kapacita pohotovosti pro dospělé a nově vznikne dětská LPS (v současné době ve Vinohradech funguje nonstop ambulance). Bude tak k dispozici i pacientům z polikliniky Malešice, kde bude LPS fungovat do konce roku. Desítka se tak plně zapojí do sítě Magistrátu hlavního města Prahy (kompletní soupis služeben ZDE), který je zákonným provozovatelem LPS v metropoli.

 

„Současná LPS na poliklinice nedisponuje ani rentgenem, a tak přibližně polovina pacientů je stejně přeposílána do dva kilometry vzdálené FNKV,“ popisuje Renata Chmelová (VLASTA), starostka MČ Praha 10, současný stav.

 

„FNKV má v plánu rozšiřovat spolupráci s Magistrátem i MČ Praha 10 a 3 s cílem dále zkvalitňovat zdravotnické služby pro občany Prahy,“ nastiňuje ředitel FNKV, profesor Petr Arenberger, budoucnost.

 

„Lékařská pohotovost se v hlavním městě soustředí do stěžejních zdravotnických zařízení od roku 2008. Sjednotily se díky tomu ordinační doby a sjednotilo se spektrum zajišťovaných oborů, a hlavně od té doby pacienti mohou využít rychlé návaznosti další péče specialistů nebo hospitalizace přímo v areálu zařízení a nemusí už cestovat jinam,“ dodává radní Magistrátu Milena Johnová (Praha sobě) souvislosti.

 

MČ Praha 10 LPS na malešické poliklinice ročně dotovala částkou 9,5 mil. korun, přitom Magistrát vynakládá za všech svých 14 pohotovostních služeben částku 22,5 mil. korun. „Uspořené finance hodláme alokovat do sociální práce a stávající sítě sociálních služeb, které využívají denně potřební z Prahy 10,“  upřesňuje Michal Kočí (Piráti), radní MČ Praha 10, v jehož gesci je mj. zdravotnictví. 

 

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

V termínu 27.1. až 6.2.2020 bude dětský koutek z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10