Kulturní dům Eden

Kulturní dům (KD) Eden se nachází ve Vršovicích, mezi sídlištěm Vlasta a nákupním centrem Eden. Byl postaven v roce 1980, uzavřen byl kvůli rychlému chátrání okolo roku 2000. Momentálně je KD mimo provoz a budova ve značně neuspokojivém stavu.  


Upozorňuje na to statický posudek, který si vedení MČ nechalo zpracovat. Materiál konstatuje, že statika je sice v pořádku, ale objekt nesplňuje současné normy zejména v požadavcích na bezbariérovost, v požární a hygienické problematice. Případné obnovení kulturních akcí v Edenu by s sebou navíc přineslo požadavek na minimálně 28 parkovacích míst, které by zřejmě bylo možné najít jen na úkor stávající zeleně.
 

V současné době vznikají návrhy na to, jak stávající stav KD Eden řešit. Místostarosta Filip Humplík, který má objekt ve své gesci, je Radě MČ předloží 29. listopadu. Usnesení ke KD Eden

 

Místostarosta Filip Humplík o KD Eden mluvil v reportáži České televize

 

Dokumenty ke stažení:

Statický posudek (PDF, 14,2MB)

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10